Bahşılı’daki depremzedeler ulaşımdan ücretsiz yararlanacaklar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesine yerleşen depremzedelerin ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmeleri için hazırlanan kartlar sahiplerine ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Recep Galibiyet Uğurlu, AA muhabirine, yer sarsıntısı bölgelerinden gelen vatandaşlara koruyucu olmaya hız ettiklerini söyledi.

Depremzedelerin ulaşımdan ücretsiz faydalanmaları için iri bastırdıklarını ve kendilerine suyun tonunun bile 10 kuruştan verileceğini nâkil Tekin, şöyle konuştu:

“Çap millet halk ele sloganıyla bölgeden mevrut misafirlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz. Tekrar bu kapsamda belediye vasıtasıyla kurulan ‘giysi bank’ta toplanan seçme yaşa uygun giysilerin yanı sıra zelzele bölgesine de battaniye, besin, ısıtıcı, yakasız mintan, itfaiye ve ekibi, hareket makineleri, yol likidasyon ara bulucu gönderilmiştir. İlçemize yerleşen depremzedeler musahabe edilerek, umum otobüslerinden ücretsiz yararlanma imkanı sağlayan otobüs kartları verilmeye başlamıştır. Onların üzerinden elimizi çekmeyeceğiz, değme soy ihtiyaçları karşılanacaktır.”

Share: