Bahçeli’den anlaşmaya evvel yorum

MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli, “Ulusalcı Cereyan Partisi Türkiye ile ESIR heyeti arasında varılan uzlaşmayı kızıl bulmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli yaptığı yazılmış izah ile Türkiye ile ESIR arasında, Suriye’nin kuzeydoğusundaki Hazar Pınarı Harekatı’na müteveccih görüşmelerin ardından varılan anlaşmaya ilgili görüşlerini paylaştı.

MHP Lideri Bahçeli, 9 Ilk Teşrin Çarşamba günü başlayan Barış Pınarı Harekatı’nın bölgesel ve küresel husumetin düzeyini göstermekle birlikte Türkiye’nin akva, sağduyulu ve ilkeli tutumunu birlikte yekpare aleme tekraren tanıtlama ve ilan ettiğini belirtti.

Türkiye’nin terörle mücadelede hiçbir ülkeyle mukayese edilemeyecek ölçüde istekle, inançlı ve ivazsız olduğunun anlaşıldığını, adeta beşeriyetin vicdanına kazındığını tabir eden Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Dost ve müttefik görünümlü, hatta ciddi kuma kisveli ülkelerin terörle mücadeleye göğüslemek, teröristlere kucak fayrap etmek amacıyla kamu 9 gündür hangi rezillikleri yaptıkları, lacerem benzeri sabuklanma ve yenilgi psikolojisinin içine düştükleri herkesçe malumdur. 

Çirkin benzeri betik eliyle Türkiye ile yıldırı örgütleri ortada arabuluculuğa heveslenen, aheste bire bir teröristi general diyerek tanıtıp ülkemize danışma öneren ESIR Başkanı Trump’ın tarihin ve insanlığın yanlış tarafında durduğu tabiatıyla tartışma götürmez tıpkısı gerçektir.” 

“Türk milleti onuruna gidi ayrıcalı benzeri millettir” 

Türk milletinin onuruna düşkün ayrıcalı ayrımsız budun olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti zalimlere göz yummayacak güce, hainlere boyun eğmeyecek cesarete, haçlı hayallerine doğrulama kaçınan asalet ve kudrete fazlasıyla sahiptir. 9. gününde bulunduğumuz Barış Pınarı Harekatı aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan ülkenin Türkiye olduğunu belgelemekle kalmamış resmileştirmiştir.” ifadelerini kullandı. 

“MHP varılan uzlaşmayı altın bulmaktadır”

BENDE Komutan Yardımcısı Mike Pence’in başkanlığında Türkiye’ye gelen heyetle yapılan ziyaret trafiği sonucunda kimin sert duruşlu ve aracısız yana, kimin yalabık ve yanlış istikamette olduğunun birlikte gerçekte netleştiğine dikkati çeken Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Sonuçlarının antrparantez değerlendirilmesi müstelzim Sulh Pınarı Harekatı’nın içimizde ve dışımızda yöre kayran kabalık ve hıyanet cephesini afişe ettiği ortadadır. Milliyetçi Akım Partisi, Türkiye ile ABD heyeti beyninde varılan uzlaşmayı zer bulmaktadır.

KUL, PKK/YPG’li teröristleri beş dolaşma içre fiili emin bölge hattının 32 kilometre güneyine çekecek, hainler zırh bırakıp mevzileri imha edilecektir. Bu hususların gerçekleşmesi için BENDE’yle birlikte açık desteklediği PKK/YPG’nin 120 saat mühleti bulunmaktadır.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini yürekten kutluyorum”

MHP Lideri Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin arsıulusal hukuka, Mürekkep Uluslar Sözleşmesi’ne ve elan önemlisi insanlık vicdanına merbut ve hürmetli tavrını sonuna kadar müdafaa ettiğini belirterek, “Ülkemizin namuslu duruşunu, meşru pozisyonunu dünyanın yüzüne tekraren haykıran, kararlılığından edim vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini içten kutluyorum.” değerlendirmesini yaptı. 

“Su uyuyacak, düşman uyumayacaktır”

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni harekat bölgesinde müteyakkız halde görmekten, kahramancasına mücadelesini takip etmekten övünme duyduğunu aktaran Bahçeli, şunları kaydetti:

“Hep kahramanlarımızı takdir ve kutlama ediyor, seçme cins gelişmeye karşı kurnaz ve tedarikli olduklarına inanıyorum. Zira akarsu uyuyacak, düşman uyumayacaktır. Hazar Pınarı Harekatı kapsamında martir olan kardeşlerimize Tanrı’tan rahmet, halen tedavi altında mevcut kardeşlerimize şifalar diliyorum. Allah Türkiye’nin ve Türk milletinin yardımcısı olsun.” 

Share: