Bağışladığı sobasıyla yürekleri ısıtan Şehriyâr büyük anne, evine yağan arkalama malzemelerini da depremzedelerle paylaştı

Bağışladığı sobasıyla yürekleri ısıtan Hükümdar büyük anne, evine yağan müzaheret malzemelerini de depremzedelerle paylaştı

AMASYA Amasya’nın Damlaçimen köyünden hareket bölgesindeki “Karaciğerim yavrularım” diyerek seslendiği afetzedelere sobasını gönderdiği görüntüleriyle yürekleri ısıtan Hükümdar nineye müzaheret malzemeleri yağdı. Durumundan etkilenenler aracılığıyla gönderilenlere ihtiyacının olmadığını belirten ‘asırlık çınar’, bu malzemeleri de köyüne yerleşen depremzedelere paylaştırdı.

11 ilde yadımlama ve 10 binlerce can kaybına yol açan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ile 7,6’lık depremlerin çabucak ardından büyük tartı duyan 87 yaşındaki Hükümdar Davulcu, “Karaciğerim yavrularım. Size sobamı gönderiyorum. İsterseniz içine odun da doldururum” şeklindeki sözleriyle yürekleri ısıtmıştı. 5 yavru, 20 torun sahibi Baterist’nun sobasının yanında yastık ve denk üstelik gönderdiği yardımları yakınları eliyle AFAD yetkililerine tasdik edilmişti.

Basında ve içtimai medyada çokça sayıda paylaşılan görüntülerinden etkilenenler Melik nineye ev eşyaları gönderdi. İhtiyacının bulunmadığını yineleyen ‘asırlık çınar’ ahali sürmediği malzemeleri köyüne gelen depremzedelerle paylaştı. Baterist, “Karaciğerim yavrularıma soba, yastık, tay yollamıştım. Bana gelen eşyaları üstelik götürüp depremzedelere verdim. Çok sevindiler” dedi. Sakat eşi Süleyman Davulcu alay malay dinç Odalık ninenin evine giden Amasya Milli Yetişek Müdürü Mehmet Türkmen da duyarlılığı nedeniyle teşekkürname etti.

Share: