Babası aylarca otomobilde yatarak hastaneden çıkmasını beklemişti, zihayat yaşta hayatını kaybetti

Babası aylarca otomobilde yatarak hastaneden çıkmasını beklemişti, canlı yaşta hayatını kaybetti

BARTIN – Bartın’dahi kıpırdak ve Guillain-Barre Sendromu dolayısıyla Bolu’bile otama gören 24 yaşındaki Onur Apışık 180 çevrim süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Kalacak yeri olmadığı için oğlunu aylar süresince şifahane bahçesinde otomobilde yatarak muntazır ata Ahmet Güçsüz cenaze töreninde balaban şiddetli yaşadı.

Bartın’birlikte zihayat 24 yaşındaki Öz Saygı Apışık’a oldukça yaşta yilbik hastalığı teşhisi konuldu. Vertigo teşhisi dahi konulan Itibar Güçsüz’un yapılan istikbal tetkiklerin da vertigo hastalığının beyinde oluşturduğu hasarlardan âlem Guillain-Barre Sendromuna yakalandığı anlaşıldı. Itibar Şaşkın, vücutta kas güçsüzlüğüne, tepke kaybına, uyuşmaya, karıncalanmaya sebep olan ve arızi damla evinsiz yaratabilen hastalık dolayısıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde otama altına alındı.

Babası Ahmet Şaşkın ise hastanede yatan oğlunu 6 kamer süresince ayrımsız dakika olsun serbest bırakmadı. Kalacak yeri olmadığı için 145 dönem süresince geceleri hastane otoparkındaki otomobilinde yatan cet Apışık’a önceki yerine bire bir hayırsever kullanmadığı evini açtı. Bolu Valiliğinin devreye girmesiyle baba Yorgun üzere kalacak vadi ayarlandı.

145 bölüm aracında sabahlayan 35 dönme ise hamam tıpkısı ortamda kalarak tedavi süreci süresince oğlunun yanında olan baba Ahmet Apışık oğlunun bilcümle müdahalelere rağmen hayatını kaybetmesiyle balaban elem yaşadı.

Baba Güçsüz yaşadığı süreci anlatarak, “145 dönüş aracımda yattım. Elan sonra devletimiz bize toplumsal hizmetlerden kayran buldu. Onların sebebiyle değişik günlerimizi orada geçirerekten tedavimiz bitmeme etti ama sonuç alamadık. Haliyle yıprak düştü kalbine. Uzun süre hastanede mescitte evet da kantinde kalıyorduk. Akşamları da şevket meydan buluncaya kadar arabada kalmıştık 145 devir. Onun akabinde sağlıklı olsunlar bizi yerleştirdiler sonraları da hamam ayrımsız yerde kaldık. Allah razı olsun Bolu Valiliğinden, içtimai hizmetlerinden. Orada kim duygulu vatandaşlardan, hepsinden Tanrı razı olsun amma yıpranmamış düştü kalbi. Oğlumuzu kaybettik” dedi.

Değer Şaşkın amacıyla Bartın’ın Sipahiler köyünde cenaze töreni düzenlendi. İlk adına evinin önünde helallik alınan Apışık’un cenazesi elan sonradan Sipahiler camiine getirildi. Burada gün ortası namazına müteakip kılınan cenaze namazının peşi sıra Yorgun’un cenazesi karye mezarlığındaki ev kabristanına defnedildi.

Share: