Ayrımlı illerden fotoğrafçılar Borçka Karagöl’ü fotoğraflamak için Artvin’e geliyor

Artvin’in sunma mefret turizm merkezlerinden Borçka Karagöl Tabiat Parkı, sonbahar renkleriyle foto tutkunları ve doğaseverleri ağırlıyor.

İl Özel İdaresi verilerine bakarak, kaymakamlık merkezine 27 kilometre mesafede, 368 hektarlık alana ehil olan gusto parkını, bu yılın 10 ayında kısaca 440 bin dirilik müzakere etti.

Yazın yeşilin, güzün sarı, turuncu ve kırmızının tonlarına bürünen ağaçların siluetinin göle yansımasıyla dikkati calip zevk parkı, hele fotoğraf sanatçılarının yeğleme ettiği tabii alanlar arasında kayran alıyor.

Türkiye’nin ayrımlı illerinden fotoğrafçılar, yağlı tabloları aratmayan manzarayı fotoğraflamak amacıyla hele sonbaharda Artvin’e geliyor.

Trabzon’dan mevrut Murathan Sembol, AA muhabirine, Artvin’in coğrafyasının, Türkiye’nin cenneti olduğunu belirterek, “20 kişilik ekiple buraya geldik. Gördüğüm kadarıyla ayrımlı foto grupları de burada.” dedi.

Ahmet Bülent Fecir ise fotoğraf derneğinde eğitmenlik yaptığını anlatım ederek, öğrencileriyle Artvin’in sonbahar güzelliğini bağışlamak üzere Trabzon’dan geldiklerini söyledi.

Foto tutkunları üzere Borçka Karagöl’ün haddinden fazla domuzuna benzeri meydan olduğunu vurgulayan Tan, “Fotoğraf için Artvin’e mevrut öğrencilerimiz buradan haddinden fazla mutlu ayrılıyor. Halkın yakın ilgisi dahi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.” dedi.

“Bu mevsimde kesinlikle gelinmeli”

???????Sevgili Çetince ise huy fotoğrafı bürümek için Borçka Karagöl’e ilk kez geldiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Dekor harika. Bu mevsimde kesinlikle gelinmeli. Yapılış cümbüşü temiz. İnsanı büyülüyor. Bol bol fotoğraf çekeceğiz. Tabiat ve foto benim amacıyla bire bir şiddetli. Artvin’in sonbaharının çokça pir olduğunu duyduğum amacıyla buraya geldim.”

İstanbul’dan ailesiyle mevrut Emre Atkı, sosyal medyada Artvin’in güzelliklerini görerek bölgeye geldiklerini belirtti.

Karagöl’ün doğasına hayran kaldıklarını dile getiren Atkı, “Güçlü bire bir vadi. İmkanı olan herkesin görmesi gereken bire bir kayran, özellikle bu mevsimlerde.” ifadelerini kullandı.

Share: