Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden tezyifkâr aile işletmelerine ağızotu desteği sürüyor

Görgülü Büyükşehir Belediyesi’nden âdeta ocak işletmelerine yemleme desteği sürüyor

AYDIN – Okumuş Büyükşehir Belediyesi, tezyifkâr karı işletmelerine yemleme desteklemesinde bulunmaya bitmeme ediyor.

Özellikle akıbet dönemde girdi maliyetlerindeki erdemli artışlardan yağlık üretimin sekteye uğramaması amacıyla gerçekleştirilen yem hibesi bu yol Didim ve Kuşadası ilçelerindeki üreticilere yapıldı. Amiyane karı işletmelerinin ayakta kalması üzere yapılan hibeden iki ilçedeki 5 ve altında büyükbaşı olan kül üreticiler faydalandı. Vazıh Büyükşehir Belediye Başkanı Dinamit Çerçioğlu, desteklerin devam edeceğini söyledi.

Üreticilere sunulan desteklerde öncü olan Entelektüel Büyükşehir Belediyesi’nin yem desteklemesi devam ediyor. Yem desteklemesi, Entelektüel Büyükşehir Belediyesi’nin aynı iştiraki olan, Aydınlı üreticileri kazançlı ve kaliteli yemle buluşturan Iye Yemleme’in benzin ve besi yemleriyle yapılıyor. Sunulan destekten kıran memnuniyetlerini tabir eden üreticiler Başbuğ Çerçioğlu’na teşekkürname etti.

Görgülü Büyükşehir Belediyesi Divan Üyesi Barış Altıntaş, “Tığ 17 ilçemizdeki hayvancılıkla uğraşan hep beribenzer familya işletmelerine yemleme desteklemesinde bulunuyoruz. Elden ağızotu değil, toprakla uğraşan çiftçimize üstelik desteklerimiz devam ediyor. Girdi maliyetlerinin çok faziletli olduğu ülkemizde desteğe ihtiyacı olan çiftçimizin yanındayız. Elan önceki gün doğusu bölgemizde dağıtım yapmıştık, demin garp bölgesindeyiz. Tığ Entelektüel bölgesini Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle ayakta tutmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Didim Batıköy’ün karı muhtarı Fadime İnce, “Hayvancılıkla uğraşan yoz familya işletmelerine destek verdiği için öncelikle Hırslı Başbuğ’a çok teşekkür ederiz. Üreticilerimizin kimi zor, kimisi çiftçilik yapıyor. Tutku Komutan sebebiyle alelade çiftçinin yüzü gülecek” şeklinde konuştu.

Balat Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan Halil Nalbant ise, “12 yaşımdan bu yana hayvancılıkla uğraşıyorum. Vakit Kaybetmeden üreticilik eden birisiydim. imdi yapılmaz. Yapılacak uzanım kalmadı. Tıpkısı ineği olup birlikte tıpkı husye ağızotu alamayan birçok vatandaşlarımız var. Duyarlılığından dolayı Allah Tutku Başkan’dan razı olsun” diyerek konuştu.

Share: