Ateş yağış hayatı kontra etkiledi, vatandaşlar evlerde çevrik kaldı

Yara yağmur hayatı karşıt etkiledi, vatandaşlar evlerde mahsur kaldı

MASKİ ve itfaiye ekipleri alarma geçti

MANİSA Manisa’da gün ortası saatlerinde başlayan ateş yağış dolayısıyla kâh karı ve hisse senedi yerlerini su basarken, bazı vatandaşlar birlikte evlerinde mahdut kaldı. Manisa Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına ilişkin ekipler üstelik şehrin birçok noktasında hem akarsu baskınlarını tahliye ediyor hem da bakir su baskınları yaşanmaması üzere önlem alıyor.

Manisa memleket genelinde gün ortası saatlerinde etkisini gösteren zehir yağış beraberinde akarsu baskınlarını getirdi. Manisa’nın Yunusemre ilçesine ilişkin Merkezefendi Mahallesi’nde ana yol ve sokaklar su baskınlarından etkilenirken çıkmaz üzerindeki ev ve hareket yerlerini birlikte akarsu bastı. Gâh vatandaşlar kovalarla evlerindeki suları boşaltmaya çalışırken eş girişinin ağız ağıza suyla dolması zımnında kâh vatandaşlar da evlerinde mahsur kaldı. Öte yandan evlerin otoparkında kâin araçlar dahi yarıya büyüklüğünde suya gömüldü.

İş yerinin sular altında kaldığını belirten Dikici Hasan Alfıstık, “Anayol ve polisevinin ordan gelen bilcümle baran suları burada. Evim de gelişim yerim de burada ama şanlı olan iş yerim. İş yerimi akarsu bastı şu zaman. Sigorta maliyetleri nedeniyle sigortadan dahi çıkarmıştık. Şu anki uymazlık mahsus değil. İçeride dikiş makinelerim var. Ayrımsız tanesi 5 bin TL, 8 modül terzilik makinem var” dedi.

MASKİ ve İtfaiye alarma geçti

Vatandaşların ihbarı konusunda fenomen hesabına gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri dahi suların tahliyesi için iş başlattı. Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına kapalı ekipler birlikte yağışın peşi sıra alarma geçti. Ekipler şehrin bir nice noktasında hem su baskınlarını boşaltma ediyor hem de yeni su baskınları yaşanmaması amacıyla tedbir alıyor.

Share: