Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Bitmeme Edildi

EREK İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde, 3 buçuk yıl evvel eşi Sinem Karaboğa’yı boğarak öldüren Ferhat Karaboğa hakkındaki yargılama bitmeme etti. Karaboğa, cinayeti tek başına işlediğini belirtti. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 7 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Artvin’de kısaca dört sene önceki Sinem Karaboğa’yı öldürdüğü iddiasıyla aranan Ferhat Karaboğa, suçunu itiraf ederek jandarmaya konfirmasyon olmuştu. Karaboğa’nın gösterdiği alanda kadının cansız bedenine ulaşılmıştı. Yargılamanın dördüncü duruşması zaman Artvin Ciddi Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Sanık Ferhat Karaboğa beyanında, İzmir’de ailesi ile husumetli olduğunu Ü.A.Ö.’in Ardanuç’a tayini çıktığını ve Sinem Karaboğa ile birlikte oraya gelmelerini istediğini söyledi. Duruşmada tanık yerine dinlenilen S.Y., ilçede ehlihibre cingöz kendisine görev fail ve ilçeye alay malay geldikleri Ü.A.Ö.’yü Sinem Karaboğa’nın abisi namına bildiğini rapor etti. Ferhat Karaboğa işteyken Ü.A.Ö’nün sık sık eve geldiği ve şeb geç saatlere kadar Sinem Karaboğa ile birlikte oturduklarını gelecek sürdü. Karaboğa, eşi ile sık sık karakolluk olduklarını üstelik söyledi.

İsmi güzeşte ve öldürülen Sinem Karaboğa ile aralarında münasebet olduğu tez edilen Ü.A.Ö. ise Kars 2. Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde ifade verdi. Murafaa, 2 tanığın henüz dinlenmesine ve duruşmanın 7 Şubat 2023 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Görüntü: ARŞİV

Share: