Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ülkesi namına depremzedelere 20 milyon TL bağışladı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana mevrut ve 10 ilimizde nazik yıkıma sebep olan 7.7 ve7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından birlik Türkiye, yardım için seferber oldu. Türkiye’yi kanun boğan afetlerin arkası sıra, hem ülkemizden hem dünyanın dört bir yanından depremzedeler amacıyla yardımlar toplanıyor.

ORTAK YAYINLA DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM TOPLANDI

Dün akşam ezanı düzenlenen ve 200’ü aşkın televizyonda ekranlara gelen eş yapıt ile depremde kötülük gören vatandaşlarımız üzere arkalama kampanyası gerçekleştirildi.

ARNAVUTLUK BAŞBAKANI ÜSTELIK KAMPANYAYA KATILDI

“Türkiye Yegâne Kalpgâh” isimli müzaheret kampanyasına dünyanın ciharıyek yanından birlikte bağışlar geliyor. Bu akşam yapılan kampanyaya müzaheret yapanlar arasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama dahi vardı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama.

20 MİLYON LİRA BAĞIŞLADI

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama “Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasına telefon ile bağlanarak ülkesi adına 1 milyon Euro (20 milyon TL) bağışladıklarını açıkladı.

PAZARTESİ GÜNÜ MILLÎ YAS İLAN ETTİLER

Yaşanan okkalı olaydan Arnavutluk adına iri üzüntü duyduklarını kaydeden Rama, pazartesi haset ulusal matem car ederek, ülkede bayraklarını yarıya indirdiklerini hatırlattı.

Share: