Arabakırığı Kanyonu bozulmamış doğasıyla dağcıların rotasında

Erzurum’un Şenkaya ilçesinde temiz doğal güzelliğe cemaat Arabakırığı Kanyonu, dağcıların üslup ve tırmanış rotaları beyninde saha alıyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonunun (TDF) Ardahan’daki üyelerinden oluşan 6 nefis kadro, kanyonun güzelliklerini uydurmak amacıyla yürüyüş etkinliği düzenledi.

Derin ve mufassal vadiler, kanyon süresince uzanan dereler, kayalıklarda oluşan şelaleleriyle dikkati çekici bölgede hayat yapan dağcılar, sarıçam ormanları ile ciltli alandaki etkinliği 15 kilometrelik yürüyüşle tamamladı.

Federasyonun Ardahan Temsilcisi Muhammed Yıldırım, AA muhabirine, havanın sıfırın altına düşmesine rağmen hatır üstünde güzel bir canlılık gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yeni yerleri bulmak üzere bölgede etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Yıldırım, “Zorlu ve ongun doğasıyla kanyonda makro tıpkı yürüyüş yaptık. Hele trekking meraklılarının bu zorlu coğrafyada benzersiz ayrımsız deneyim yaşayacaklarına inanıyorum. Başkalarının birlikte bölgeyi görmelerini istiyoruz. Bölgemizin tanıtımını ulaşmak üzere bu soy etkinlikler haddinden fazla makro. Bu benzersiz doğal güzelliklerin kıymetini bilmemiz geçişsiz.” diye konuştu.

Share: