Annesinin tutturuk aşkı öldürdüğü 15 yaşındaki Büşra’ya işkence etmiş

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 8 Ekim’üstelik üç katlı binanın ikinci katındaki evde sâdır yangına itfaiye engelleme etti. Yangını söndüren itfaiye erleri, Büşra Kabataş’ın donmuş bedeniyle karşılaştı. İnceleme sonrası Kabataş’ın cesedi, ölü açımı için morga götürüldü. Lise öğrencisi Kabataş’ın ölümü konusunda polis, açık yetenekli sormaca başlattı. Delillerden yola çıkan ekipler, kıya olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Ekipler, yangının, Büşra Kabataş’ın öldürülmesinin ardından delilleri esmerleştirmek amacıyla çıkarıldığını belirleme etti.

ANNESİNİN PLATONİK AŞKI ÖLDÜRMÜŞ

Polis Güçleri, Kabataş’ı öldüren kişinin anne Aylin Çetin’e platonik aşk mugaddi T.Y. olduğunu belirledi. Cızlam hazırlığındaki T.Y., olaydan bilahare Tokat’a gitmeye çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan T.Y., ‘canavarca hisle ve işkence çektirerek öldürme’ suçlamasıyla gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

ANNESİNİ ÇIVILEMEK İÇİN GELMİŞ

Polisin yaptığı incelemede; T.Y’nin, görüngü namına yanıcı konu, çamaşır ipi, koli bandı ve elektroşok cihazı ile geldiği belirlendi. Polis, T.Y’nin ayrıntılı süre lüp uğrunda gözlem yaptığını tayin etti. T.Y’nin, Aylin Çetin’i çivilemek için geldiği ancak burada karşılaştığı Büşra Kabataş’ı öldürdüğü belirtildi.

BOĞDUKTAN BILAHARE BALYA ÖRTÜP YAKMIŞ

Habbe önünde bekleyen T.Y’nin, okula müracaat etmek amacıyla kapıda ayakkabılarını giyen Kabataş’ı görüp yakaladığı, peşi sıra odasına götürerek bıçakla yaraladıktan sonra boğduğu, yorgan örtüp yanında getirdiği yanıcı maddeyi üstüne dökerek yaktığı öğrenildi.

YANGINI ÇIKARMADAN ÖNCE TAZE KIZIN SAÇLARINI KESMİŞ

İncelemede ayrıca yatağın ara sıra noktalarında yanıcı özellik bulunduğu ve kutusunun Büşra Kabataş’ın ellerine tutuşturulduğu belirlendi. Olay yeri inceleme raporunda ise Kabataş’ın vücudunun çeşitli yerlerinde, göğüs bölgesi ağırlıklı girmek amacıyla, 20’den aşkın bıçak yarası olduğu, T.Y.’nin yangını çıkarmadan önce genç kızın saçlarını kestiği belirtildi.

BÜŞRA’NIN ABLASI, KATİLİN YANINDAN GEÇMİŞ

T.Y.’nin, cinayeti işlemeden ilk habbe çevresinde gözlem yaptığı anlar ise düzenlilik kameralarına yansıdı. Defa kenarında Aylin Çetin’in gelmesini bekleyen T.Y’nin yanından, Büşra’nın ablası Başak Kabataş’ın evden çıktıktan sonradan geçtiği görülüyor. Esasen görüntülerde Başak Kabataş’ın, T.Y’yi gıyaben için bitmeme ettiği anlar düzlük aldı.

“AMACIM AYLİN’İ EVİNDE YEGÂNE BAŞINA BEKLEMEKTİ”

Savcılık ifadesi ortaya sâdır T.Y’nin, “Derince’deki evimden çıktığımda, benzeri ay önceki marketten aldığım 2 adet mangal tutuşturucu jeli, ablamın evinde boşta duran 3-4 parça halindeki 3 metre uzunluğundaki çamaşır ipini, atkımı ve elan ilk internetten satın aldığım elektroşok cihazını yanıma aldım. Gebze’ye vardığımda marketten koli bandı aldıktan sonra, bir pansiyona her an geceyi geçirdim. Saat 06.30’birlikte uyandım ve hazırladığım eşyalarımı yanıma alarak, benzeri pastaneye kahvaltı yapmaya gittim. İşlerimi tamamladıktan sonradan Aylin’in evine gitmeden evvel 15-20 an oyalandım. Buradaki amacım; Aylin’in kızlarının evden gitmesi ve kendisini evinde bir tane başına beklemekti. Aylin’in 2 kızının dahi kaçta işe ve okula gideceğini bilirdim” dediği öğrenildi.

“SUSMASINI SÖYLEDİM, BAĞIRMAYA BITMEME ETTİ”

İfadesinin devamında T.Y, “Evin uğrunda beklerken, Büşra’nın ablası Başak, bulunduğum yerin önünden geçerek işe gitti. Bu tam Büşra’nın üstelik okula gittiğini tutum ederek, lüp kapısına gidip beklemeye başladım. Bu sırada Büşra elbiselerini ve ayakkabılarını giymiş aynı vaziyette apartman kapısından dışarıya çıkıyordu. Büşra beni görür kör bağırarak, bana ‘Ne işin var burada’ deyince feci ile ağzını kapattım. Çipo kapıdan içeriye sokarak, koluna girdim ve oturdukları daireye çıkardım. İçeriye girdikten sonra Büşra’ya susmasını söyledim amma bağırmaya bitmeme etti. Kul tekrar Büşra’ya ‘Sus annen ile görüşüp, gideceğim’ diye niteleyerek söyledim. Ancak susmayınca Büşra’yı odasına götürerek, yatağına yatırdım. Sonrasında yanımda getirdiğim elektroşok ile Büşra’nın bellek bölgesine bayılması üzere beş altı kat tuttum. Bayılmayınca Büşra’nın konusunda çıkarak, ağzını geçmiş argaç ile sardım, sonrayda izole bant ile üstünü bantladım” dedi.

“ÜZERİNE DÜŞTÜM, BIÇAĞIM BOĞAZINA SAPLANDI”

İfadesinde Büşra’yı mihlamak istemediğini tez eden T.Y. şöyle bitmeme etti: “Ellerini ve ayaklarını yanımda getirdiğim çamaşır ipi ile bağladıktan sonra oynatmak amacıyla mutfağa gittim. Tezgah üzerindeki tıpkı bıçağı alıp, bulunduğu odaya gittim. Odaya vardığım sırada Büşra, ellerini ve ağzındaki bandı sökmüştü. Esasen bana küfürler etmeye başladı, tıpkısı yandan dahi tekme atıyordu. Bu şekilde bana çifte atarken, elimdeki bıçak ile Büşra’nın üstüne düştüm. Elimdeki bıçak, Büşra’nın argıt kısmına saplandı. Buna rağmen Büşra yerinden kalkmaya, bağırmaya çalışınca, yastığı kafasının üstüne koydum ve bastırmaya başladım. Bu şekilde bastırdıktan bilahare neler olduğunu umum adına hatırlamıyorum.

“MANGAL JELİNİ ÜZERİNE DÖKÜP ÇAKMAKLA ATEŞLEDİM”

Fakat bodur tıpkı süre bilahare kendime geldim ve Büşra’nın üstüne yanımda getirdiğim korluk jelini döktüm. Jeli döktükten bilahare yanımdaki çıkarmak ile jeli ateşledim. Jel kutularını ise Büşra’nın yanına atıp, elektroşok ve olayda kullandığım bıçağı yanıma alarak evden ayrıldım. Evden çıktıktan bilahare sokakta üzerimdeki kıyafetleri çıkardım. Elbiselerim ile elektroşok cihazı ile tekrar olayda kullandığım bıçağı, sokak arasındaki gübür konteynerine attım.”

“GÖRÜNGÜ ANINDA KENDİMİ KAYBETTİM”

Kendisini kaybettiğini ve olayın tıpkı kısmını hatırlamadığını öne süren T.Y, “Gayem, işten atılmama amil olan Aylin ile konuşmaktı. Bu eşyaları yanımda götürmekteki gaye ise bana alın gelip, bağırırsa Aylin’i bağlayıp, susturmaktı. Öldürme amacım yoktu. Pişman ve üzgünüm. Olay anında kendimi kaybettim” dedi.

SUÇ ALETLERİ BULUNAMADI

T.Y, cinayeti işledikten sonra polise verdiği ifadesinde birlikte olayda kullandığı bıçağı, elektroşok cihazını ve elbiselerini habbe yakınlarındaki gübür konteynerine attığını söyledi. Çıkmaz giriş- çıkışlarını trafiğe kapatan polis, çevredeki 20 çöp konteynerinde taharri yaptı ancak cürüm aletleri ile ilgili aynı şeye ulaşamadı. Öte yandan Büşra Kabataş’ın öldürüldüğü hane görüntülendi. Odanın balaban kısmının yandığı, Büşra’nın öldürüldüğü yatağın ise küle döndüğü görüldü.

“İŞKENCE SONUCU ÖLDÜRÜLDÜĞÜ SABİT”

Cinayet öncesinde Büşra Kabataş’a uzun müddet işkence yapıldığını belirten ailenin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, “Yaptığımız önceki incelemelerde; şüphelinin kısık benzeri şekilde intikam ahzetmek üzere gailesiz kızımızı katlettiği, dosyadan aldığımız izlenimler ve otopsi raporunda ince bire bir eziyet sonucu öldürüldüğü sabit. İntikam amacıyla yapıldığı çakılı. Sanığın ifadelerindeki tutarsızlıklar üstelik peyda. Görüngü durumunda gelirken getirdiği materyallerin bütünü işkence beğenmek için mergup şeyler. Vücudunda olağandan ekşimik var; 20’nin üstünde. Bu kesikler, hele ara sıra bölgelerde yoğunlaşıyor. O bölgelere azap yapıldığı, bıçağın değme vurulmadığı görülüyor. Darbeler öldürücü mahiyette değil haddinden fazla sayıda olması ezinç için yapıldığını gösteriyor. Bir sefer bu, kadına karşı dokunaklı bire bir ezinç ve karı cinayeti olarak görülüyor” dedi.

Share: