Amasya’nın 160 almanak Ramazan bandosu bu sene konser vermeyecek

Amasya’nın 160 almanak Ramazan bandosu bu yıl dinleti vermeyecek

AMASYA Amasya’da tahminî 160 yıldır Ramazan ayı süresince iftar vakti ve sahur saatleri öncesi tarihi Harşena Kalesi’ne çıkarak dinleti veren belediye bandosu, bu sene zelzele felaketi nedeniyle konser vermeyecek.

Amasya Belediye Reisi Mehmet Sarı, 11 ilde iri katabolizma ve binlerce ölüme sefer açan Kahramanmaraş merkezli yer sarsıntısı felaketinde hayatını kaybedenlerin anılarına çekinmek amacıyla böyle ayrımsız değişmeyen aldıklarını açıkladı. Gazetecilere açıklamada mevcut Başbuğ Solgun, “Depremzedelere saygımız ve Amasyalıların sadakatini izah etmek için bu sene bandomuz konser vermeyecek” dedi. Kaleden iftar vakti ve sahur vakitlerinin bildirildiği top atışlarının ise 23 Mart’ta başlayacağını, Ramazan ayında tıpkısı şekilde süreceğini tamlayan Solgun, çocuklara müteveccih etkinliklerinde planladığı şekilde gerçekleşeceğini söyledi.

İçme suyu gine meccanen

14 Mart Tababet Bayramı dolayısıyla ildeki doktor ve sağlık çalışanlarıyla belediyenin düzenlediği yemekte buluşan Mehmet Sarı, programın peşi sıra yaptığı açıklamalarında 4 yıldır yönettiği kentte bu Ramazan ayı ve devamındaki alay süresince halktan esasen içmece suyu ücreti alınmayacağını hatırlattı.

Share: