Amasya’da kış mevsimi tedbirleri değerlendirildi

Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında şita mevsimi tedbirleri kıymetlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik derinti salonunda gerçekleştirilen toplantıda, kış mevsiminde cılız yaşamı aksi etkileyecek durumları engel olmak ve trafikte yaşanabilecek aksaklıkların önüne terk etmek amacıyla yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

Vali Masatlı, olumsuzluk yaşanmaması için lüzumlu tedbirlerin alınmasının birlikte ait alım ve kuruluşların, görev alanlarına giren konularda ilave tedbirler alması, özellikle karla mücadele kapsamında beğenilen vesile, gereç ve donanımların kamu ve çalışır vaziyette bulunmasının sağlanması hususunda ferman verdi.

Toplantıya İl Güven Müdürü Büyük Kemal Kurt ile ofis müdürleri katıldı.

Merzifon’da şita tedbirleri ele makbuz

Merzifon ilçesinde bile Kaymakam Ulu Güldoğan başkanlığında kış mevsimi tedbirleri ve gerçekleştirilecek icraat ele alındı.

Kaza güruh salonundaki toplantıda, kış mevsimin sorunsuz geçirilmesi amacıyla amme alım ve kuruluşların gerçekleştireceği çalışmalara yönelik planlamalar görüşüldü.

Güldoğan, kış mevsiminde vatandaşların yaşaması beklenen sıkıntıları gidermek için amme gelgel ve kuruluşların gayretle çalışacaklarını söyledi.

Toplantıya Uray Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, İlçe Açıkgöz Komutanı Yüzbaşı Erbil Terbıyık, İlçe Itimat Müdürü Ahmet Ceyhan ile ilgilendiren kurumların müdürleri katıldı.

Share: