Amasya’da iz liseliler atölyelerde depremzedeler amacıyla çalıştı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde meslek lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin desteğiyle depremzedeler üzere yaptıkları eşyaları hareket bölgesine ulaştırıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği sürüyor.

Merzifon İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü koordinesinde Merzifon Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesinde elektrik elektronik teknolojisi, möble ve çöz mekan tasarımı ile uyuşturucu teknolojisi bölümleri öğrencileri, depremlerden etkilenenler için harekete geçti.

Okulun atölyelerinde sarıklı ve öğrenciler yoluyla üretilen meydan sofrası, savsaklamak akçakesme tahtası, soba ve uzatma kabloları, AFAD koordinesinde hareket bölgesine gönderiliyor.

Okul müdürü Salih Nayman, AA muhabirine, depremin yaşandığı önceki günden bu yana herkesin afetzedelerin beraberinde olmaya çalıştığını, eğitim bilimi camiasının de farklı sorumluluklar alarak bu kapsamda icraat yürüttüğünü söyledi.

Depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için 3 atölyede istihsal yapıldığını tamlayan Nayman, şöyle konuştu:

“Zelzele felaketinin ardından çalışma arkadaşlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimizle faaliyetlerimize başladık. Sanayi tabanlı tıpkı meslek olduğumuz için yer sarsıntısı bölgesine müteveccih üretim konularını görüştük. Taşımalık ve çadırlarda kullanılmak için cıvıltı elektronik teknolojisi alanında temdit kablosu, möble ve çöz mekan tasarımı alanında düzlük sofrası ile savmak akçakesme tahtası, esrar teknolojisi alanında ise hem odun hem da kömür yakabilme özelliğine sahip soba üretimine başladık. Üretimde emek arkadaşlarım, öğrencilerimiz, velilerimiz, sanayici ve esnafımız ile Merzifon halkı, desteğini esirgemedi. Çalışmalarımıza maddesel ve manevi destek sağlayıcı herkese teşekkür ediyorum.”

Öğrencilerden Arda Taştemür birlikte depremlerin ardından yaraların sarılması için yapılan çalışmalara yardım sunmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Share: