Amasya haberi | Milli hokeyciler, Amasya kampının ikinci etabını tamamladı

Sporcuların egzersiz yapması

Milli mızıka antrenörü Gökhan Kayaç’nın konuşması

Milli bando oyuncusu Serpil Seval Öztürk’ün konuşması

Milli topluluk oyuncusu Kübra Güzelal’ın konuşması

Milli hokeyciler, Amasya kampının ikinci etabını tamamladı

AMASYA – A Milli Avrat Hokey Takımı, Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği Amasya kampının ikinci etabını tamamladı.

Milli mızıka antrenörü Gökhan Kaya, matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, kampın az çok artağan geçtiğini söyledi.

Amasya Spor Salonu’nda, 7-10 Aralık’ta yapılacak Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını, Amasya’üstelik 2 kamp daha gerçekleştireceklerini aktaran Kayaç,

“Amasya kampımızın 2. etabını zaman itibariyle bitirdik. Amasya’dahi artık iki kampımız elan olacak. Kampımız fiziki ve taktiksel yerine çok domuzuna gitti, Haddinden Fazla ongun antrenmanlar yaptık. Amacımız Avrupa Şampiyonası’na hazır bire bir şekilde gidebilmek. Avrupa Şampiyonası’nda hedefimiz orada evvel 4’e girerek Acun Şampiyonası elemelerine gezmek. Amacımız Türk Hokeyini en üst seviyeye çıkarmak ve ülkemizi yeryüzü dolgunca şekilde afişlemek.” diye konuştu.

Milli mızıka oyuncusu Kübra Güzelal ise “Amasya’üstelik ikinci kampımızı tamamladık. 10 günlük bir süreç oldu, iyice geçti, maharet ve taktik üzerine yaptığımız bir dinlenme kampı oldu. Burada elan sonra iki kampımız daha var. Buradan sonra dahi Almanya’ya 7 Aralıkta turnuvamız başlayacak ve Avrupa’nın yeryüzü gani 8 takımı ortada mücadelemizi vereceğiz. Hedefimiz evvel 4’e girerek Acun Şampiyonası’na katılmak” diye niteleyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Maksat Öztürk birlikte millileri müzakere ederek başarılar diledi.

Share: