Amasya fen | Merzifon’dan gücük kısa

Merzifon Kaymakamı Uca Güldoğan, okul ziyaretlerine bitmeme ediyor.

Şehit Kubilay Er İmam Dil Cambazı Ortaokulu’nu musahabe eden Güldoğan, okulun fiziksel, personel ve terbiye durumu için Okul Müdürü Hayrettin Baykuş’tan bilgi aldı, arkası sıra sınıfları gezerek öğrencilerle ahbapça etti.

Öğrencilere yetişek hayatlarında başarılar dileyen Güldoğan, ahit buldukça okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle tıpkısı araya gelmeye devam edeceğini kaydetti.

Vatandaşlara kanserle ilgilendiren broşür dağıtıldı

Merzifon’da keyif ekipleri, amansız hastalık üzerine vatandaşları bilgilendirerek risale dağıttı.

İlçe Keyif Müdürlüğü görevlileri, Oymak, Alıcık ve Kaynak köylerinde hareketli vatandaşları, kanserde er teşhisle maltalık yetişmek üzere bilgilendirdi.

Merzifon İlçe Keyif Müdürü Dr. Nesrin Pircanoğlu, gazetecilere, kanser farkındalık ve terbiye çalışmaları kapsamında hastalığın erken tanılama ve tedavideki sükse oranlarının artırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Kanserin, alınacak tedbirlerle üstesinden gelinebilen bire bir çor olduğuna dikkati calip Pircanoğlu, “Kanserin önlenmesinde, er canlandırma ve teşhis konmasında, vatandaşlarımızın kansere cebin bilinçlendirilmesi ve farkındalıkların artırılması dirimlik ehemmiyet arz etmektedir. İlçe Sağlık Müdürlüğü namına vatandaşlarımıza broşürler dağıtıp, bilgilendiriyoruz. Amansız Hastalık riskini ortadan elde etmek ve vatandaşları bu konuda bilgilendirmek için çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Share: