Aleyna Tilki’nin evine girmeye etkin hayranı: Benden çiçek istediği üzere namına 3 öğün çiçek gönderdim

29 Boşluk 2021 tarihinde hanende Aleyna Tilki’nin Üsküdar’da ikamet ettiği siteye müsaadesiz şekilde dikenli tellerden atlayarak giren sabit fikirli hayranı Muhammed Erkam A.(25), “kişilerin yaşayış ve sükununu fesih” ve “konut dokunulmazlığının ihlali” suçlarından 4 yıla kadar cezaevi talebiyle hakim karşısına bundan sonra. Anadolu 58. Temel Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklanmadan maznun Muhammed Erkam A. katılırken, şikâyetçi Aleyna Tilki ve avukatı gelmedi.

“ALEYNA İLE TANIŞIP KONUŞMAYA BAŞLADIK”

Duruşmada defans yapan sanık, “Pişmanım. Tellerden aşarak girdim, güvenlikler görmedi. Elan önceleri güvenlikten geçmiştim, Aleyna beni tanımadığını söylemişti. gelişigüzel hastalığım bulunmayan” dedi. Aleyna Tilki ile elan ilkin tanıştıklarını öne süren sanık, ” Instagram’dan tanıştık, konuşmaya başladık” diyerek konuştu.

“ALEYNA BENDEN ÇİÇEK İSTEDİ, GÖNDERDİM”

Maznun devamında, “Aleyna Tilki ile konuşmamız tahminî 1 buçuk yıl bitmeme etti. Beni yetenekli bulduğu amacıyla piyasaya sürmeye çalıştı. Konuşmayı ego kestim. Üste benden çiçek istediği için bile kendisine 3 posta çiçek gönderdim. Bunlardan birini kabul yazar diğerlerini etmemişti. Ayrıca bana ‘artık göndermene icap bulunmayan’ dedi. Görüngü tarihinde kendisiyle karşı karşıya görüşebilmek üzere evine gitmiştim. Fakat onu tanıdığıma kapıdaki güvenlikler kandırma olmadığı üzere dikenli tellerin bulunduğu duvardan geçerek siteye girmem gerekti. Sonra binayı buldum ben oturdukları yerde ışıkların yandığını görünce kapıyı çaldım. Bap açılmayınca inanmak için alın dairenin kapısını çalıp Aleyna Tilki’nin nerede oturduğunu sordum. O de cebin daireyi gösterdi ve şüphelenerek güvenliklere marifet vermiş” dedi.

“ALEYNA İLE İLİŞKİMİZİ SÖYLEYEMEYİNCE HAYRANIYIM DEDİM”

Daha sonra müştekinin kapısını yeniden çaldığını anlatan sanık, “İçeriden seslerini duydum. Fakat kapıyı açmaya çalışmadım. Konu açılmadığı üzere da derun girmem söz konusu değildir. Üzerime atılı suçlamaları akseptans etmiyorum. Antrparantez telefondaki yazışmaları sizlere sunamıyorum çünkü telefonuma erişim sağlayabildikleri amacıyla bu yazışmaları silebiliyorlar. Bu sebeple fenomen tarihinden bilahare telefonumu kırıp attım. O tarihten beri telefon kullanmıyorum. Aleyna Tilki ile ilişkimizi olduğunu evvel başta hikâyelemek istememiştim. Bu nedenle ‘hayranıyım’ diyerek ifade vermiştim” ifadelerini kullandı.

ADLİ ÇEŞIT KURUMU’NA ATIF EDİLDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Muhammed Erkam A.’nın temas rahatsızlığının olup olmadığını tayin edilmesi üzere Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine ve tabir aldırılmasına değişmeyen verdi.

İDDİANAMEDEN

Rum Cumhuriyet Başsavcılığı marifetiyle hazırlanan iddianamede, Muhammed Erkam A.’nın, Aleyna Tilki’nin annesi Havva Öztel ile alay malay durma ettiği siteye dikenli tellerden atlayarak girdiği, Tilki’nin oturduğu dairenin uğrunda beklediği sırada uyuyakaldığı ve polis ekiplerince yakalandığı anlatılıyor. İddianamede sanığın, “Kişilerin varlık ve sükununu fesih” ve “Ev dokunulmazlığının ihlali” suçlarından toplamda 1 sene 3 aydan 4 yıla kadar hapsi isteniyor.Share: