AKP’nin Kurucularından Eksiksizlik Albayrak: “Öyle Kirlendiler Ki Temizlenme Bunları Kurtaramaz”

AKP’nin kurucuları ortada vadi düz çarkıt Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, Sedat Peker iddialarıyla başlayan Cumhurbaşkanlığı’ndan iki danışmanın istifası ile süren alacak zehir iddialarına ait, “Haddinden Fazla balaban anlaşmazlık var biliyorum, görüştüğüm ihvan var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden de kopuş olacak. Ama büyüklük gücü intikam ara bulucu olduğu üzere korkuyorlar, yine birlikte itibarları her an düşüyor. Bahçeli’nin dediği gibi Tursil’le, Omo’yla da yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Temizlenme bunları kurtarmaz” dedi.

AKP’nin kurucularından olan çarkıt Kırıkkale Saylav Eksiksizlik Albayrak, KRT TV’üstelik dün akşam Semra Topçu’nun sunduğu programa konuk oldu. AKP MKYK Üyesi Kavi Külünk’ün ” DOĞRU Parti’nin arınma ihtiyacı” olduğu yolundaki sözlerini dahi değerlendiren Albayrak, “illerde rahatsızlığın artığını, milletvekillerinden bile kopuş olacağını” ifade etti. Albayrak özetle şunları söyledi:

“BU BİR KOLLEKTİF BİR SOYGUNDUR”

“Fransız mesel ‘yalayan ısırır üstelik’ der, tarihte sunu iri ihanetler, dalkavuklardan olmuştur. İş ona akıllıcasına gidiyor, göreceksiniz bu kadar yolsuzluklar… Bu bir kollektif ayrımsız soygundur, iki kişinin bildiği giz, sır olmadığı için bu suçları hep birbirinin konusunda atmaya başladı.

Bugünkü yönetsel yapıyla, gelişim ortaklığı olduğu müddetçe bu günkü hile bunların konusunda gidemez, evvelden da dört bakandan biri ‘Eğer bizi Makro Divan’a gönderirseniz, sırları açıklarım’ demişti ve apar topar komisyondaki arkadaşlara dediler ki, ‘Aman bu işi ati götürmeyin.’

“HARAMİ OLDU BUNLAR. HUKUKTAN KAÇAN HARAMİLER”

Zaman suçlananlar, eğer şuncacık ahlakları varsa, ‘Bizlere iftira atılıyor, bu iftiranın altında kalamayız’ deyip, kendileri bu işi yargıya taşımalı. Ama Temiz Paşa’nın dediği kadar birbirlerine benzeyeni bulmuşlar. Kamu kaynaklarını çalmakta çok mahirler. Amma iktidarın gittiğini biliyorlar servetlerini eksantrik ülkelere taşıyorlar, Yunanistan sülale alıyorlar, dış basında okuyoruz. TC’nin tapusunu ver yine doymazlar. Eşkıya oldu bunlar. Hukuktan kaçan haramiler… Şimdi ayrımsız özdek olmasa bile devlette arşiv vardır, gelecekte kesinlikle türe devletinde sakıncasız olun, bunlar yargının karşısından kurtulamazlar.

ARINACAK TARAFI KALMADI

Lağım patladı, değme tarafta teessürat var. Bire Bir azamet çalışamaz ayla geldiyse koşut yapılar meydana gelmiştir, güvenlikte, adalette anca. Hiçbir çalım çalışacak halde değil, hepsi koşut ayrımsız yapı haline getirdiler. Mafya politika işbirliği, öyle üzücü duruma düştü ki Türkiye Cumhuriyeti daha ilk on paralık böyle olmadı.

Ak Parti’nin arınacak tarafı kalmadı, kuşkusuz arınacak? Merhum Demirel derdi kim, ananı sıkıntıya sokan kadı olursa nasıl aranacak? Yani bu bütün çözülüm. Kirliliğe bulaşmamış insanlar haddinden fazla.

“MİLLETVEKİLLERİNDEN KOPUŞ OLACAK “

Filhakika kopuş arttı, illerde görüyorum. Çokça iri huzursuzluk var biliyorum, görüştüğüm arkadaşlar var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden de kopuş olacak. Ama devlet gücü intikam uzlaştırıcı olduğu için korkuyorlar, gene de itibarları anbean düşüyor. Bahçeli’nin dediği kadar Tursil’le, Omo’yla de yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Arınma bunları kurtarmaz.

Milletvekili arkadaşlarla görüşüyorum, Peker’in söyledikleri, bu yöntemsizlik, bu sıkıntıları adi görmüyor musunuz, diyorum. Bana ne diyorlar biliyor musunuz, sağa sola bakıyorlar, acep aynı duyan var mı diyerek, sonradan bunların hepsinin doğruluğunu teslim ediyorlar.

Ama heybet imkanları ile, devletin gücüyle, insanları tehditler, şantajlar, çocuğunun işi-gücü var, vergi ellerinde, hareket insanları ses çıkaramıyor, zımnında içlerindeki niyetleri söyleyemiyorlar. Bu iktidar lacerem temizlenecek cins değil. bir defa frengi yaşıyorlar. Gözleri görüyor amma görmezden geliyorlar.

ANLAŞMALI – GÖSTERMELİK FAALIYETLER

Özlük içlerinde bir operasyon yaparak, anlaşmalı tıpkı operasyon benzer, şunları şunları alınca, ‘Bak tığ artık kirliliği arıtma gayretindeyiz’ diyebilirler ama bunu kimse yutmaz.”

Share: