Akıbet dakika haberi! Icra Vekili Aristokrat: Bursa’da hapishane memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’da AK Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, tıpkı yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar ayrımsız zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde senelerce Suriye’üstelik Afrin’den sonsuz terörist aktardıkları, terörle mücadelede yer edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun ki bir yegâne terörist kalmadan bugün arı sili. Aynı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada tercüman olmak istiyorum, size nakletmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Tanrı talih edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı bir tane pespaye yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ILK SANA MAIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada aksiyon münteha değil. Tekrar söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar fena hâlde konuşuyor kim, o kadar sunturlu konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle kuşkusuz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı nasıl alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demin hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum aksiyon bana düşecek diye. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı da uray başkanlarına belen şeş çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar geri bıraktı, demin Türkiye’yi gine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Yüksek Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Kasıt AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: