Akıbet dakika haberi | Elazığ Esenlik Sen Darülfünun Bölüm Başkanı Aygüneş’ten Sayrılarevi Yönetimine Ihtarname

Keyif Sen Elazığ Darülfünun Şube Başkanı Ahmet Burak Aygüneş, Fırat Üniversitesi Hastanesi Yönetimini mevzuat ve yönetmelik engellemeleri nedeniyle sağlık çalışanlarının kıygın edildiğini belirtti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi poliklinikleri uğrunda bugün basın açıklaması işleyen Esenlik-Sen Elazığ Üniversite Idarehane Başkanı Ahmet Burak Aygüneş, “İstişareye merbut tutumlar yüzünden şehrimiz alanında uzman Türkiye’de birçok mudil uygulama ve otama gerçekleştiren hocalarımızı, bu mübarek sektöre heves veren ve Covid-19 pandemisinde canla başla çalışan keyif çalışanlarını kaybedip, gurur değişikliğine, hususi sektöre gitmelerine yahut istifa etmelerine bozukluk olmuştur. Üniversitemizin himmet koşulları yüzünden yapılan alarga çalım ve atamalarda en son tercih sebebi veya yeğleme edilmemeye başladığı görülmüştür” dedi.

Aygüneş, Esenlik Bakanlığı ve YÖK’ün yıpranmamış motivasyon ödemesi düzenlemesinin konusunda Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin sınıfta kaldığını, sendika kendisine birçok kez iletişim aracılığıyla hal bulmaya çalışmalarının sonuç vermediğini ifade etti. Başer, Fırat Üniversitesi Hastanesi mevcut yönetiminin görevi devraldıktan sonradan uyguladığı politikalarla çalışanlarla ikili iletişim yolunu kapattığını, istişareye sadık tutumuyla bir nice esenlik çalışanını kaybettiğini ifade etti.

Birçok anabilim dalının üniversitede hoca, araştırma görevlisi doktor ve esenlik çalışanı eksikliği yüzünden kapanmaya başladığını ve hastaların güvensizleştirilerek mağduriyetlerinin üstelik arttığını kaydeden Aygüneş, şifahane çalışanlarının   görevini özveriyle namına getirirken, bu maddi kazanımlardan bozukluk yararlanamadığını sayrılarevi yönetimine sordu.

Share: