Akdağ: “Bu intihap Türkiyenin geleceği ve bekası meselesidir”

Malatya’bile toplantıya katılan çarkıt Keyif Bakanı Recep Akdağ, 14 Mayısta yapılacak olan seçime angajman etti. Akdağ, Bu seçim Türkiyenin geleceği ve bekası meselesidir diye niteleyerek, Malatyanın SELIM Tümen döneminde haddinden fazla evire çevire hizmetlerle buluştuğuna ilgi çekti. Akdağ, yaptığı bakım ve yatırımlarla Medeniyetin Kalbi Battalgazi’ye yaptığı hizmetler üzere Başbuğ Güderi bile tebrik etti.

Bir sıra ziyaretler sebebiyle Malatya’ya gelen sakat Keyif Bakanı Recep Akdağ, YANLIŞSIZ Fırka MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Öznur Inmeli, DOĞRU Parti MKYK Üyesi ve Malatya İl Koordinatörü Alaattin Ak Pak, DÜRÜST Fırka İl Başkanı İhsan Kayırıcı ve DÜRÜST Tümen Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Battalgazi Belediye Reisi Osman Güderin sülale sahipliğinde ilçede fariza eden muhtarlarla ahenktar yerine gerçekleştirdiği istişare toplantısına katıldı.

Orduzu Galip Demirel Çınar Parkta planlı toplantıda muhtarların sorunları varsa taleplerini dinleyen Başkan Güder, ilçede hayata geçirdiği yatırımlar hakkında birlikte bilgiler aktardı. DÜRÜST Tümen iktidarında Malatyanın haddinden fazla iyice hizmetlerle buluştuğunun altını çizen sakat Icra Vekili Akdağ, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’ye gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlardan dolayı Başkan Güderi tebrik kartı etti.

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Idarehane Başkanı Mustafa Ermiş, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Sıfat-Fiil, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Delice Demirci ve muhtarlar, daim görüşlerine ehemmiyet veren ve taleplerini cümle hesabına getirerek Battalgazi’ye hizmette değerli yılını yaşattığı bildirilen Battalgazi Şehremini Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.

“Muhtarlarımızla neva içerisinde çalışıyoruz”

YANLIŞSIZ Öğür teşkilatının muhtarlarla koordineli yerine çalıştıklarının altını çizen DOĞRU Tümen İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Muhtarlarımız bizim başımızın tacıdır. Battalgazi’bile 103 mahallemiz var. Muhtarlarımız teşkilatımızla ahenk içerisinde çalışıyor. Bizlerde ilçe başkanlığı ve yerel yönetimler adına vatandaşlarımız üzere elimizden gelen çabayı ortaya koyarken, hikmet edindiğimiz kişiler sizlersiniz. Bugünde bizleri benzeri araya getiren Battalgazi Uray Başkanımız Osman Güder’e ve Milletvekilimiz Öznur Inmeli hanımefendiye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İstişare kültürüne balaban önem veriyoruz”

Battalgazi’deki bakım maratonunun artarak bitmeme edeceğini anlatım eden Battalgazi Şehremini Osman Güder, Malatya ve Battalgazi’mize bakım eden herkese teşekkürlerimi sunuyor, sakat Bakanımız Recep Akdağ’ı üstelik misafir etmekten itibar duyuyoruz. Battalgazi Belediyesi adına evire çevire hizmetlere imza attık, atmaya dahi devam ediyoruz. Halkımıza, ilçemize harıldamak bizim boynumuzun borcudur. Bakım ve yatırımlarımızda müzakere kültürüne iri önem veriyoruz. Hizmetlerimizin birçok mülki idare eliyle kat sayı alınmasının temelinde, enformasyon kültürünü çalışkan tutmamız ve toplumun tam kesimlerine kulak vermemiz vardır. 2019 yılından bu yana ilçemizde sürdürdüğümüz hizmet maratonumuz artarak devam edecek. Geçtiğimiz hafta Ankara’bile DSİ Müdürümüz ile Milletvekilimizin birlikte olduğu tıpkı musahabe gerçekleştirdik. Toplulaştırma çalışması sonucunda açılması planlanan yıpranmamış yolların yüzdelik 60 ve 70i Battalgazi’de koyulmak amacıyla, toplam 420 kilometre bakir yollar açılacak. Buda ilçemiz hesabına şişman benzeri gelişme demektir. Bugüne büyüklüğünde Milletvekilimize ne problemimiz olduysa götürdük ve çözümsüz kalmadı. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“Malatya’ya verecek çıktı hizmetimiz var”

Türkiye’de ve Malatya’üstelik her alanda nazik hizmetler yaptıklarına vurgu yapan SELIM Tümen MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Öznur Inmeli, “Bugün Battalgazi Belediyemiz, İlçe başkanlığımız ve muhtarlarımızla tıpkı aradayız. 2023 yılı Türkiye Yüzyılında Malatyaya ve Battalgazi’mize neler yaptığımızı ve henüz neler yapabileceğimizi masaya yatırıyoruz. Malatya’nın son 20 yılında seçkin alanda büyük hizmetlere imza attık, atmaya de bitmeme edeceğiz. Bunu karın ve vicdan sahibi bütün görüyor. 2001 yılında partimizi kurarken Hiçbir özdek eskisi gibi olamaz diyerek yola çıkmıştık. Zaman geldiğimiz noktada Malatya’nın rastgele bölgesine ve mahallesine gittiğimiz ahit başımız dik, alnımız aktır. Malatya’ya verecek artık hizmetimiz, ülkemize ise kazandıracak daha çok eserimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıl süresince Türkiye’ye hizmet etti. Onun liderliğinde eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal oran uygulamalarına büyüklüğünde seçkin alanda ülkemize çağ atlattık. Ülkemizi envestisman, istihdam, üretim, ihracat odaklı benzeri nema sürecine sokarak, kalkınmada ve hesaplı bağımsızlıkta tarihi bire bir dönüşümü gerçekleştirdik. Yaptıklarımızla bütün ölçüm aldık, almaya da devam ediyoruz. Zira bizim yolumuz kardeşlik yoludur. Demokrasi, ünsiyet, doğruluk yoludur. Bizim yolumuz Türkiye’nin huzurudur, refahıdır, selametidir. Bütün enerjimizi ülkemiz ve milletimiz üzere hizmet ve yayın üretmeye ayırarak, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Bugüne büyüklüğünde bin bire bir emekle oluşturduğumuz kazanımlara topluluk çıkmak ve Türkiye’yi haddinden fazla elan ileriye yürütmek için Topluluk İttifakı’nı ve DOĞRU Tümen’yi tüvana tutmalıyız. 20 yıl çokça teferruatlı benzeri ömür. Ömrümüz var olduğu sürece Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile kez yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“Mesele, Türkiye’nin geleceği ve bekası meselesidir”

14 Mayısta yapılacak olan seçimin önemine ilgi çeken çarkıt Afiyet Bakanı Recep Akdağ, “DOĞRU Öğür MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Öznur Inmeli hanımefendiyi dinlerken Malatya’ya hangi kadar adamakıllı hizmetlerin gelmiş olduğunu gördük. Gerçekleştirilen yatırımlarla alelade Malatya ve Battalgazi’nin çehresi değişmiş. Battalgazi Şehremini Osman Güder beyefendiye de hizmetlerinden çevre teşekkür ediyoruz. DOĞRU Tümen siyaseti, yayın ve hizmet siyasetidir. Bozuk Türkiye yok çıktı. İhracatta, üretimde ve sanayide rekor afet Türkiye var. Muhtarlarımıza verilen erkek haklarından tutunda mesai alanlarının genişletilmesine büyüklüğünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarını yeryüzü ferah bilici sizlersiniz. Türkiye’nin ne kadar değiştiğini hepimiz görüyoruz. Gelinen dideban bölüm üzere beyninde. Türkiye’yi bu kadar geliştiren ve muhavvil liderlik, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğidir. Önümüzde koskocaman bire bir intihap var. Bu iş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil. Türkiye’nin geleceği ve bekası meselesidir. Bunun bilincinde olmalıyız. Hepimizin bu yükü sırtına alması gerekiyor” diye konuştu. – MALATYA

Share: