AK Parti’li Karahocagil: “Engellilerin eksikliklerinin giderilmesi kayra değil, haklarının teslimidir”

AK Tümen Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, engellilerin eksikliklerinin giderilmesini nimet değil, haklarının teslimi olarak gördüklerini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 3 Ara Dünya Engelliler Günü nedeniyle değerlendirmelerde bulundu.

İktidarları döneminde sosyal ihtişam olmanın gereklerini her alanda adına getirdiklerini belirten Karahocagil, eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata rastgele alanda engellilerin yanında olduklarını ve engellerin bütün alay malay aşıldığını dile getirdi.

Engellilerin spor, konferans, gökçe yazın, siyaset, yetişek ve hisse senedi dünyası dahil görünmek amacıyla hayatın gelişigüzel alanında eksiksiz topluma kat sayı olacak işlere imza attığına meni fail Karahocagil, iktidarları döneminde engellilere müteveccih hayata geçirilen icraatları anlattı.

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin, okullarına ücretsiz taşınmasını sağladıklarını rapor fail Karahocagil, bu uygulamadan yararlanan öğrenci sayısının 2022’de 122 bine ulaştığını kaydetti.

DÜRÜST Fırka’li Karahocagil, 2008’de yaptıkları aranjman ile bunaltıcı sakat evladı olan annelere 5 yıl er tekaüt olma imkanı getirdiklerini anımsattı.

2020’den 2030’a büyüklüğünde özürlü vatandaşlara müteveccih geliştirilecek politika ve hizmetlere taraf vermesi için hazırlanan Sarih Önsezi Belgesi ile 8 garaz, 31 kasıt ve 121 eylem alanı belirlendiğini dile getiren Karahocagil, “YANLIŞSIZ Öğür kendisine engellilerin eksikliklerinin giderilmesini nimet değil, haklarının teslimi yerine görüyoruz.” dedi.

Share: