Ağrılı öğrenciler tıpkısı günce meslek harçlıklarını depremzedelere bağışladı

Ağrı’nın Sap ilçesindeki öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenlere bir günlük ekol harçlıklarıyla bindi oldu.

İlçede öğrencilerin talebi üzerine Kaymakamlık koordinesinde Milli Yetişek Müdürlüğünce tamlık okullarda “Harçlığımı Arkadaşımla Paylaşıyorum” projesi hayata geçirildi.

Öğrenciler, benzeri günlük harçlıklarını sınıflarda üzerinde “Bahtiyarlık Kavanozu” bağlanmış kumbaralara attı. İlçe genelindeki öğrencilerin bağışladığı 66 bin teklik, Kızılay ve AFAD hesaplarına aktarıldı.

Sap Kaymakamı Enis Aslantatar, AA muhabirine, depremlerden sonradan ilçedeki vatandaşlar ve öğrencilerin depremzedelere yardımda düşmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi.

Depremzedelere yardımlara devam edeceklerini anlatan Aslantatar, şöyle konuştu:

“Köylerde faal annelerimiz depremin önceki günlerinde 50 bine mail aldatmak pişirip içlerine kahvaltılık koyarak bölgeye gönderdiler. Aynı şekilde okullar açıldıktan sonraları mektepli kardeşlerimizin gösterdiği duyarlılık bizi ayrı şekilde mutlu etmiştir. Bunun üstüne Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Terbiye Müdürlüğümüz bütün okullarda ‘Harçlığımı Arkadaşımla Paylaşıyorum’ şeklinde kampanya düzenlenmiştir. Anadolu insanının süresince var olan değerbilirlik armağan kampanyasına da yansımıştır.”

İlçede misafir edilen depremzedelerin rastgele kalem ihtiyacını yerine ilam etmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Aslantatar, “Bilcümle öğrencilerimiz elinden mevrut nakdi desteği ita gayretinde olmuştur. Depremin önce anlarından itibaren ilçemizdeki hemşerilerimizce bildirme bir iki 5 tır arkalama ve 1 milyon liranın üstünde arkalama gönderilmiştir. İlçemize gelen depremzede kardeşlerimize, Kabza halkı hem da devletimiz namına elimizden mevrut hep desteği veriyoruz. Evler ayarlanıyor ve mukteza bütün malzemeler temin edilip vatandaşlarımıza seçkin cins desteği veriyoruz.” diyerek konuştu.

Share: