Ağrılı beşizler okullu oldu

Ağrılı beşizler okullu oldu

AĞRI – Ağrılı beşiz kız çocukları Rabia, Tenzile, Havva, Berfin ve Hiranur harmoni haftası kapsamında okul sıralarını doldurdu.

Fatih ve Hatice Yılmayan çiftinin 6 sene geçmiş dünyaya gelen beşiz kız çocukları olan Rabia, Tenzile, Havva, Berfin ve Hiranur, ekol öncesi ve beş birinci sınıf öğrencilerine müteveccih karşı karşıya yürütülen okula harmoni eğitimleri kapsamında sıralarını dolduracaklarını İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu’nun yolunu tuttu. İlkokul bir numara sınıfa başlayan beşizler meslek sıralarını doldururken, ilk kez hakeza tıpkı birikim yaşayacak olan öğretmenlerini üstelik şaşkına çevirerek mutlu etti.

Neva haftasının geçmiş gününde İbrahim Çeçen İlkokulu’nu musahabe ederek hem beşizlerle hem birlikte başka öğrencilerle bire bir araya mevrut İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Kökrek, “2022-2023 yetişek ve talim yılında Veca ilimizde 25 bin civarında öğrencimiz zaman anasınıfı ve bir numara sınıfa başlamış oldular. Milli Terbiye Bakanlığı’nın göndermiş olduğu ahenk söve programı kapsamında 1 haftalık süreç içerisinde ahenk eğitimi alacaklar. Neva eğitiminin içerisinde veliler ve öğrencilerimize müteveccih rehberlik çalışmalarımız, okulun dış alanlarının gezdirilmesi ve aktiflik çalışmaları gibi çok etkinlik olacak. Bizim bu okula gelişimizin bir başka nedeni de beşiz öğrencilerimizin bir numara sınıfa başlıyor olması. Hem aileleriyle hem bile öğrencilerle ülfet etmek amacıyla buradayız. Öğrencilerimizin tamamına hediyeler getirdik. Ego bütün öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” ifadelerine vadi verdi.

Beşiz kız çocuklarının babası olan Fatih Yılmayan, “Bugün kızlarımın önce haset. Haddinden Fazla heyecanlılar. Tanrı zihin berraklığı versin inşallah başarılı olurlar. Sabah 6’da kalktık girişmek için. Zar tahakküm yetiştirebildik. Print oluyor amma gurur duyuyoruz, mutluyuz. Çok güzel tıpkısı duygu.” dedi.

Share: