Ağrı’da beşiz kız kardeşler okula başladı

AĞRI’dahi hareketli beşiz kız kardeşler, öğrencilere müteveccih yüz yüze neva eğitimleri kapsamında 1’inci sınıfa başladı.

Yeni yetişek öğretim yılı, mutluluk genelinde okula uyum eğitimleriyle başladı. 2022-2023 eğitim bilimi ve tedris yılının ahenk töreni Dert İbrahim Çeçen İlkokulu’nda da gerçekleştirildi. Törende bildirme büyük ilgiyi Fırat Mahallesi’nde oturan 6 çocuklu Hatice- Fatih Yılmaz çiftinin 6 yaşındaki beşiz kızları gördü. Ana babaları ve ablaları Ecrin (9) ile okula mevrut Tenzile, Rabia, Havva, Berfin ve Hiranur’a İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek değişik hediyeler vererek, heyecanlarına kuma oldu.

Beşizlerin öğretmeni olmanın heyecanını yaşadığını tamlayan Emine Onat Sert, “Beşizlerin öğretmeni olduğum amacıyla ayrıca bir heyecanlıyım ve mutluyum. Tıpkı o büyüklüğünde bile şaşkınım. İnşallah adamakıllı ayrımsız yıl geçiririz” dedi. Cet Fatih Yılmayan ise kızlarının çok coşkulu olduğunu dile getirerek, “Zaman kızlarımızın okuldaki önce günleri. Onlarla alay malay haddinden fazla heyecanlıyız. Cenabıhak zihin berraklığı versin. İnşallah başarılı olurlar. Tamlık öğrencilere başarılar diliyorum. Haddinden Fazla sevinçliyiz. Sabah 06.00’da kalktık. Hepsini okula el hazırladık. Bu pres olacak amma gururluyuz ve mutluyuz. Çok adamakıllı bire bir ihtisas. Bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” diye niteleyerek konuştu. Okulda önce günün heyecanını hareketli beşizler ise çok ateşli ve bahtiyar olduklarını söyledi. BEŞİZLER BİZİ BIRLIKTE BAHTIYAR ETTİMilli Eğitim Bilimi Müdürü Hasan Kökrek, tıpkısı anda aynı sınıfta yetişek ve öğretime başlayan beşizlerin kendilerini ayrıca bahtiyar ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Zaman beşiz öğrencilerimiz burada tıpkı sınıfta okula başlıyorlar. Biz dahi zaman onları okullarında ve sınıflarında ziyaret etmek üzere geldik. Milli Yetişek Bakanlığımızın Söve Harmoni Programı var. Bu izlence kapsamında bu hafta kamu Türkiye’dahi olduğu kabil Ağrı’bile üstelik öğrencilerimiz eğitim bilimi ve tahsil görecekler. Bu programda mektepli, ege ve öğretmenlerimize yönelik delalet çalışması, meslek bağırsak ve aut mekanlarının tanıtılması ve etkinliklerin yapılması kabilinden aktiviteler yapılacak. Veca’birlikte bugün 25 bine yakın öğrencimiz 1’inci dershane ve esas sınıfları ile buluşmuş oldular. Ego bu komütatör ile tamam öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yolları açıkça olsun inşallah. Bugün bağımlı beşiz öğrencilerimiz dahi okullarına başladılar. Bizlere kırat kattılar. Biz üstelik onları yerlerinde konuşma ettik. Ailelerimiz çok mutlu ve rahat. Öğrencilerimiz esasen aynı şekilde erinçli ve mutlu. Tıpkı şekilde erinçli ve mutluyuz. Ailelerimize kösemenlik çalışmaları yapılıyor. Beşizlerimiz için birlikte bu çalışmalarımız olacak. İlave tıpkısı emek yapılması gerekiyorsa birlikte bunları üstelik yapacağız.”Share: