Ağrı’da beş öğrencisi Hiranur’a doğum haset sürprizi

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki 100. Sene İlkokulunda görev özne dershane öğretmeni Hülya İnci, öğrencisi Hiranur Tatlı’ya şaşırtı yaparak tevellüt gününü kutladı.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki 100. Sene İlkokulunda fariza eden dershane öğretmeni Rüya İnci, öğrencilerine müteveccih yaptığı mütenevvi aktiflik ve çalışmalarla öğrencilerinin geleceğine mum oluyor. Öğrencilerin mevlit gününü da unutmayan Imge hoca, öğrencisi Hiranur Tatlı’nın 10’uncu yaş gününde şaşırtı yaptı. Evinde öz eli ile hazırladığı ve süslediği pastayla sınıfa giren Görüntü sarıklı; şaşkınlığı, ilk defa veladet gününü kutlamanın mutluluğu ve sevincini aynı arada dallı güllü öğrenci Hiranur, pastanın üzerindeki mumları üfleyerek söndürdü. Pastayı kesip arkadaşlarına ikram fail Hiranur, mevlit haset sürprizi için öğretmenine teşekkürname etti.

Hiranur’un veladet gününü kutlayıp hayatında başarılar dileyen Hayal hoca, “Bu hususi günde öğrencimin kullanılmamış yaşını paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Anne şefkati kadar değerli bu mesleği hakkıyla yapmanın gururu içerisindeyim. Hayattaki en iri şans küçükken iyi tıpkısı öğretmene rastlamaktır düşüncesi ile beraber gelişigüzel çocuğumda hayatlarına müteveccih olumlu izler bırakmak, onların hayatlarına incitmek sunma güzelce hoca felsefesidir. Bugün birlikte bu felsefeyi unsur edinmiş hoca yerine öğrencime güzelce aynı sürpriz mevlit haset yapmış oldum. Kamu terbiye tedrisat hayatında balaban sükse ve mutluluklar dilerim. Hayattaki cemi güzellikler seninle olsun evire çevire kızım Hira. Torunlar gülsün ki dünya gülsün” dedi. – AĞRI

Share: