Afyon haberleri… TOKİ’nin Afyon’a yapacağı konutlar sanal köken gözlüğüyle tanıtıldı

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, ‘İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa’ kampanyası için oluşturulan tanıtım tırı, Afyonkarahisar’de vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar, sanal ana gözlüğü ile evleri gezerek yetkililerden bilgelik aldı.

Toplu Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yoluyla geçekleştirilecek toplumsal ev, arsa ve hisse senedi yeri projesinin tanıtımı için hazırlanan tır, Afyonkarahisar’a geldi. Tırı müzakere eden vatandaşlar, yapılacak evleri mevhum köken gözlüğü ile gezerek fikir sahibi oldu. Başvuruda mevcut ve bulunmayı düşünen vatandaşlar zül ettikleri konulara ilgilendiren yetkililerden bilgi aldı. Mevhum mahiyet gözlüğü ile evleri gezen vatandaşlar, projenin iyicene ve ongun olduğunu, beklentilerini karşıladığını belirtti.

TOKİ Proje Koordinatörü Hüseyin Ayhan yaptığı açıklamada, ‘İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa’ kampanyasının Ege ve Akdeniz bölgelerinin koordinasyonunu sağladıklarını söyledi. Lansman tırının Afyonkarahisar’üstelik olduğunu rapor eden Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleriyle Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal göz projesini hayata geçirdi. Şartları taşıyan umum vatandaşlarımız genel ağ üzerinden referans yapabilirler” dedi. Öte yandan tırın Afyonkarahisar’dan sonra Çeltek, peşi sıra da Manisa ve İzmir’de olacağı kaydedildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: