Adlı oyuncu Melek Baykal havaalanındaki uygulamaya çektiği videoteyp ile isyan etti: Hakeza rezillik görmedim

Denizli’bile yarın Merkezefendi Hars Merkezi’nde ‘Ahududu’ adlı piyes oyununu sahneleyecek olan adlı sanatkâr Ferişte Baykal havaalanında yaşadığı olaya başkaldırı etti.

ÇIKIŞA BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇAPMAK ZORUNDA KALDI

Ünlü sanatçı Alaçık Havaalanı’na iniş yaptıktan sonradan şehir merkezine başvurmak için taksiyi koparmak istedi. Ancak bagajları düzlük göçüm havaalanı zarfında bulaşıcı almanın haram olduğu gerekçesi ile Baykal ve iki oyuncu arkadaşını havaalanının depar kapısı uğrunda alabileceğini söyledi. Çıkışa kadar çapmak zorunda artan 68 yaşındaki artist soluk soluğa kaldı.

“TAKSİ ÖNDEN GİDİYOR BİZ YÜRÜYORUZ”

Yaşadıkları videoya kaydederek paylaşan Baykal’a takipçilerinden bindi geldi, uygulama eleştirildi. Akin Etmek zorunda kaldığı mesafenin 1,5 kilometre olduğunu söylediği videoda sık sık havaalanı çıkışı ve terminal binalarını gösteren Baykal, “Bakın ta uzaktaki binadan itibaren yürüyoruz. Taksiler bagajı alıyorlarmış, ancak yolcuyu alamıyorlarmış. İlerdeki asayiş kapısına kadar yürütüyorlar müşteriyi. Nedir bu maskaralık, nereden kaynaklanıyor dediğimde dahi efendim Denizli Belediyesinin bire bir emri bu diyorlar. Hakeza madde görülmüş mü?” dedi.

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE BÖYLE KEPAZELİK GÖRMEDİM”

“Birisi bana bunu anlatsın” ifadelerini kullanan Baykal “Halimize bakın üç eş Denizli’ye indik. Piyes oyunumuz var. Ta giderek gördüğünüz ışıklardan yani şuradan 1,5 kilometre kez yürüyorsunuz… Göçüm önden gidiyor bavullarımızı aldı. Tığ yürüyoruz. Hakeza tıpkısı özdek nerde görülmüş yani. Ben hayatımda dünyanın hiçbir yerinde böyle rezalet görmedim.” diyerek konuştu.

“NEDİR BU KEPAZELIK?”

Artist ‘hakeza maskaralık görmedim’ başlığıyla yaptığı paylaşıma ise şu notu düştü: ” İstanbul’dan Denizli havalimanına iniyorsunuz… Taksiler orada bekliyor. Taksiyle anlaşıyorsunuz. Tamam bineceksiniz göçüm şoförü diyor ki; ‘binemezsiniz, ben bagajlarınızı alırım sizler bilgisiz asayiş kapısına gelin güvenlikten alırım sizi’ diyor… Cenabıhak aşkına dünyanın neresinde var böyle tıpkı genişlik…Var birlikte ben mi bilmiyorum? Hastası var, yaşlısı var, engellisi var, hamilesi var… Olacak iş midir bu soruyorum sizlere…. Neyse, 1,5 – 2 km yolu naşir düzenlilik kapısına geliyoruz. Tuttuğumuz araçta bizi strateji yazar yanımızda geliyor. Güvenlikte memur polislere soruyorum nedir bu rezalet diye? Aldığım karşılık şu; Melek karı bizimle yani emniyetle ilişkin ayrımsız buut değil… Bu tamamen Oran Çekicilik Meydanları İşletmesi ve Denizli Belediyesi’nin uyguladığı bir durumdur. Maalesef 2 senedir da durum böyle diyor… Tezyifkâr şaşkınım sinirliyim ve üzgünüm Vatandaşın durumu içler acısı… Yurttaş herhangi bir devir olduğu gibi cezalandırılıyor…”

Share: