Adana İdmanyurdu, Galatasaray’ı misafir edecek

Adana İdmanyurdu Avrat Ayak Topu Kulübü Başkanı Kip Taylancı, takıma destek beklediklerini söyleyerek, “4 maçımız var, 3 yengi evet dahi 7 nokta toplayabilirsek yolumuza Süper Lig’de bitmeme edebiliriz. Bu hafta Galatasaray ile maçımız Adana’da. Bitiş niteliğinde bire bir pik çıkıyoruz” dedi.

Adana İdmanyurdu Kadın Ayak Topu Kulübü, Turkcell Karı Ayak Topu Süper Ligi B Grubu 15. haftasında münasebet haset saat 13.00’te Aşure Ayı Gülergin Stadı’nda Galatasaray ile karşılaşacak. Adana ekibinin hedefi, diri rakibi karşısında galip gelerek Süper Lig’dahi kalabilmeyi sürdürmek.

Karşılaşma üzerine konuşan Adana İdmanyurdu Eş Futbol Kulübü Başkanı Mukavemetli Taylancı, “Geçtiğimiz hafta Trabzon deplasmanında maçı, biz kaybettik. Trabzon halkı takımına sahip çıkarak, pres durumda olan takımına bindi oldukları amacıyla Trabzonspor kazandı. Trabzon şehri, karı futbol takımı amacıyla birleşti, antrparantez kenetlendi. Kurtulması amacıyla ligde kalması üzere savaş başlattı. Adana namına sporcularımıza bire bir desteğin yapılmasını bekliyoruz. Adana İdmanyurdu Karı Futbol Kulübü yerine grup kalitesi anlamda Trabzonspor’dan daha birinci sınıf olmamıza karşın yemeden içmeden ara sıra sebeplerden yağlık, biraz hesaplı sebeplerden ekolojik ortam sıklet yaşıyoruz. Bu konuda Adanalılardan bindi bekliyoruz. Trabzonspor kabil Adana seyircisiyle, STK başkanları ve iş insanlarıyla bizlere destek olduklarını gösterirlerse bizler bile başarılı olup, Süper Lig’üstelik kalmaya bitmeme ederiz. 4 maçımız var, bu maçlardan 3 galibiyet ya bile 7 nokta toplayabilsek kalabiliriz. Yolumuza Süper Lig’birlikte devam edebiliriz. Bu yüzden takımımız amacıyla cümle kesimlerin desteğine talibiz. Bu hafta Galatasaray ile maçımız Adana’üstelik. Final niteliğinde aynı pik çıkıyoruz. Bu maçla ilgili inşallah adamakıllı bulgu alıp yolumuza aylamak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ADANA

Share: