Acun Şampiyonu’ndan müsabaka öncesi angajman ve kardeşlik mesajı

Eskişehirli Dünya Şampiyonu Yusuf Meydanda, 11-20 Teşrinisani arası Antalya’birlikte düzenlenecek olan Büyükler Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’na aheste tıpkı şekilde hazırlandığını anlatım ederek, “Türk Bayrağı üzere serencam nefesime büyüklüğünde saldıracağım” dedi.

Dünya Şampiyonu kick boksçu Yusuf Yalınlık, Antalya’dahi düzenlenecek olan Kibar Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası üzere Eskişehir’birlikte son beceri ve taktik çalışmalarına çabukluk kesmeden devam ediyor. Acun’nın ciharıyek yanından mevrut sporculara karşı Türk Milli Takımı’nı gelişigüzel defasında olduğu kadar bu kez bile gururla izhar etmek istediğini dile getiren deneyimli dövüşçü Yusuf Belirgin, 11-20 Son Teşrin tarihleri arasında gerçekleşecek olan kura sonrası önce rakibinin ve yarışma tarihinin netleşeceğini aktardı. Birkaç gün içerisinde Eskişehir’den ayrılarak Antalya gideceğini ileten Açıkça, “Uzun aynı süredir fiziksel olduğu kadar ruh bilimsel namına üstelik bu şampiyona üzere hazırlanıyorum ve Türk Bayrağı üzere serencam nefesime büyüklüğünde saldıracağım” dedi.

“Ringe çıktığımda insanlar bana ne düşündüğümü ve lacerem odaklandığımı soruyorlar”

Avrupa Şampiyonası üzere Türkiye’ye mevrut rakiplerine karşı haddinden fazla nekes çalıştığına vurgu fail arsıulusal dövüşçü Yalınlık, “Ağırsıklet kategorisinde dövüşeceğim ve formumu korumak üzere detaylı bir süredir fiziki olduğu kadar ruhsal adına bile hazırlanıyorum. Şampiyonaya katılan sporcular, ferdiyet ziyade kendi ülkelerini öğretmek için buraya geliyorlar. Ben dahi tıpkısı şekilde ülkem için ringe çıkacağım. Yensem bile yenilsem dahi orada, “Yusuf Bariz yenik oldu” denilmeyecek bilakis “Türkiye’yi yendik” gözü ile bakılacak fakat ego bunu dedirtmeyeceğim. Açıkçası Avrupa yahut Acun Şampiyonaları’na değişik bir konsantrede çalışıyorum. Ringe çıktığımda insanlar bana ne düşündüğümü ve elbet odaklandığımı soruyorlar. Kendimi hiçe sayarak ülkemde okunan ezanı, İstiklal Marşı’mızı, kültürümüzü ve büyük tarihimizi aklımda çıkarmadığımı söylüyorum. Milli tıpkısı sportmen olarak ringe çıkıyorum ve onun gururunu yaşıyorum. Devlet kendisine bire bir silkelenelim ve yekpare ağırlık şartlara rağmen gardımızı indirmeyelim.” diyerek sözlerini sonlandırdı. – ESKİŞEHİR

Share: