Açıkgöz Genel Komutanlığı heyeti NEVÜ ATLAMA BEYGIRI-BİN Merkezi’ni inceledi

Cingöz Umumi Komutanlığı heyeti Nevşehir Hacı Bektaş Iye Üniversitesi (NEVÜ) Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırı (BEYGIR-BİN) Merkezi’nde incelemede bulundu.

NEVÜ’den yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, Kurnaz Geri Hizmet Başkanı Sancak Ersel Özer, Keyif Daire Başkanı Açıkgöz Kıdemli Miralay Rıdvan Nazır, İstihkam İnşaat Daire Başkanı Kurnaz Kıdemli Albay Turgut Öğretmen, Şart Yakıt Şube Müdürü Cingöz Kıdemli Albay Anne Turan ile Nevşehir Kurnaz Beygir ve Köpek Terbiye Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Miralay İlyas Tevazulu, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Alicenap Aktekin ile tıpkısı araya geldi.

Üniversite ve üniversitenin yürüttüğü proje ve çalışmalar üzerine heyete bilgi veren Aktekin, JAKEM hareket birliğinde, atlı bitirmiş timleri ile fariza köpeği unsurlarının bilimsel metotlar ve faal tedris teknikleri kullanılarak eğitim bilimi seviyelerinin yükseltilmesini içeren proje kapsamında yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Jandarma Geri Hizmet Başkanı Liva Ersel Özer ise üniversitenin JAKEM ile teşrikimesai ortamında çalışması ve proje yürütmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Görüşmenin arkası sıra heyet üyeleri, NEVÜ ATLAMA BEYGIRI-BİN’i görüşme ederek birimleri inceledi, çıkışlı personelden bilgi aldı.

Share: