68 bin 241 tablet elektronik beyin elan öğrencilere ulaştırılacak

Milli Terbiye Bakanı Selçuk, bu hafta 68 bin 241 tablet bilgisayarı elan 31 ilde öğrencilere ulaştıracaklarının müjdesini verdi.

Icra Vekili Selçuk, öğrencileri yeni dönemde elan aktif çalışacak http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr merkezlerine beklediklerini aktardı.

“BÜTÜN EVLATLARIMIZI OKULLARINA, ÖĞRETMENLERİNE DOLAMAK İÇİN ÇABAMIZ SÜRECEK”

Selçuk, tabletlerin gönderildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle tıpkı araya geldi.

Selçuk, görüşmede, terbiyede kontrollü normalleşme süreciyle birlikte öğrencilere yönelik aygıt ve ulaşım desteğine güçlenerek devam edileceğini, EBA Destek Noktaları’nın haddinden fazla daha etken tıpkısı şekilde öğrenciler için kapılarını aralayacağını vurguladı.

Icra Vekili Selçuk, “15 Şubat’ta karye okullarıyla başlattığımız karşı karşıya eğitim bilimii zaman şerait ölçüsünde çokça daha fazla çocuğumuzla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın üstelik peçe, aleniyet ve saflık tedbirlerine olan hassasiyetiyle yekpare evlatlarımızı okullarına, öğretmenlerine kavuşturmak için çabamız sürecek” dedi.

“SAYILARI 14 BİN 798’E ULAŞAN EBA DESTEK NOKTALARI’NDA ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ”

Bugün mutluluk genelinde eksiksiz meslek öncesi yetişek kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime şartlar kadar başladıklarını vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:

“Bağan ve itidalli riskli illerimizde okul öncesi eğitim bilimi kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim belirlediğimiz çerçevede tedbirler eşliğinde başlıyor. Elan yüz yüze eğitime başlayamayan çocuklarımız üstelik var. Antrparantez yüz yüze eğitime belli başlı saat ve günlerde giden çocuklarımızın bile alarga yetişekle aldığı derslerde, TRT EBA monitör kanalları, EBA dijital platformunun yanında, eksiksiz öğrencilerimiz için zenginleştirerek sürdürdüğümüz basılı ve sayısal hakikat desteğimiz ile devam edecek. Ayrıca, bakir dönemde henüz çalışkan namına bakım vermeye başlayacak olan ve sayıları 14 bin 798’e ulaşan EBA Destek Noktaları’nda çocuklarımızı bekliyoruz. Seçkin kalem hijyen tedbirinin alındığı bu merkezlerimizde zihayat genel ağ bağlantısına sahip bilgisayarlarımız hazır.”

Icra Vekili Selçuk, bu haftaki tablet bilgisayar desteğinde internet paketli 20 bin cihazı yatılı mıntıka ortaokullarındaki öğrencilere ulaştırdıklarını da söyledi.

GAZİANTEP, VAN, MARDİN VE ŞANLIURFA’YA 48 BİN 237 TABLET BİLGİSAYAR

Bağan ve itidalli riskli olarak tanımlanan illerde kül okul öncesi yetişek kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde karşı karşıya eğitim belirlenen çerçevede gerçekleştirildiği dökme açıklamada, Milli Terbiye Bakanlığınca bu süreçte öğrenciler amacıyla aygıt ve erişim desteğinin daha kıpırdak bir şekilde devam edeceği vurgulandı.

9’uncu safha dağıtımı kapsamında Gaziantep, Van, Mardin ve Şanlıurfa’ya dahi 48 bin 237 sayı tablet bilgisayar gönderilecek.

SELÇUK’TAN “MASKE, UZAKLIK, TEMİZLİK” ÇAĞRISI

Vekil Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, okullarında yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerin fotoğrafına yer vererek, şunları anlatım etti:

“Bu çocuklara, bu umuda, bu neşeye, bu bir nebzecik yaşta sıkıntı düz öğrencilerimize benzeri defa elan ‘Yüz yüze eğitime aleniyet veriyoruz’ buyurmak istemiyoruz. Bunun üzere lütfen maskenizi takın, mesafenizi koruyun, temizliğe dikkat edin. Bugün tutunduğumuz umuda yıl boyu ihtiyacımız var.”

Share: