60 almanak Dedeman Ortaokulu yıkıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yıkımına başlanan 60 almanak 50. Yıl Dedeman Ortaortaokulu’nda incelemelerde bulundu. Başbuğ Palancıoğlu, “Burayı ticaret alanı yapıp satmamız bahis konusu dahi olamaz” dedi.

Melikgazi’da sunu heybetli dönüm noktalarından ayrımsız tanesini yaşadıklarını tabir fail Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Ayrıntılı süredir say yapıyorduk amma bunların içerisinde site merkezinde Hunat’ta benim de mezun olduğum Dedeman’ın eskimiş demirli beton bloğunun yıkımı başladı. Kent merkezini rahatlatacak yeşil düzlük ve otopark ihtiyacını karşılayacak nazik tıpkı projenin de başlangıcını yapmış olduk Ben öncelikle tıpkı esbak bakanımız Nur Selçuk Bey’e teşekkürname ediyorum. Onun onayıyla burası otopark ve yeşil düz oldu. Dolayısıyla buradaki yıkımdan sonraları Kayseri’ye iyicene benzeri otopark yapacağız. İnşallah yıkımdan sonradan aceleci benzeri şekilde Kayseri’ye fena hâlde tıpkı parkı kazandıracağız. Şehrin merkezinde tahminî 7000 metrekare alanı yeşil alana çeviriyoruz. Bunun karşılığında birlikte Dedeman Okulumuzu Hulusi Akaret Bulvarı üstünde Kayseri’nin yer begayet ve arz şişman okulunu yaparak taşımış olduk. Uray olarak de seçkin tip desteği oraya sağlayacağız. Hele Mehmet Özhaseki Bakanıma vermiş olduğu destekten belde teşekkür ediyorum. Yadımlama çalışmalarımızda Gökmen Çiçek Valimizin haddinden fazla balaban desteği oldu. Emeği sabık herkese teşekkür ederim. Yaklaşık tıpkı ay içerisinde demirli beton binayı yıkılarak şehir merkezine zaman aldıracağımız iyice bir yeşil alanlı çalışmaları başlatacağız” dedi.

Tarihi Nazmi Toker Okulunu onararak evire çevire sanatlar merkezi ver sergi salonu yapacaklarını vurgulayan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Tıpkı özge mesai çabucacık yanı başında mevcut vaktiyle Nazmi Toker adına tanıdık ve Dedeman’ın tıpkı parçası olarak bildik taş binayı de fena hâlde sanatlarla ait benzeri merkez haline getiriyoruz. Dolayısıyla gençlerimiz kadınlarımız burada haddinden fazla evire çevire bire bir terbiye alanına kavuşmuş olacaklar. Hem birlikte şehir merkezinde domuzuna tıpkısı sergi salonu ortaya çıkacak. Bunu tamlık STK’lar ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü ilkin doğmak için cemi kurumlarda kullanacak. Dolayısıyla kent merkezini canlandırdığımız için esnafa dahi büyük ayrımsız bindi ergin oluyoruz. Hunat Cami’ne nazır 5 bloktan birini satın aldık onu dahi değişik amaçlarda kullanacağız. İlerde o blokların yıkımı ile bile caminin çevresin açılması ile ilişkin da fena hâlde tıpkı projemiz var. Çarkıt Çözüm Dershanesi binası vardı oranın dahi dükkanlar hariç 5 katını satın aldık. Nedeniyle yaptığımız çalışmalarla Hunat’ı çarkıt şaşalı, bozuk günlerine taşıyacağız. Aldatıcı olsun. İnşallah sunu kısa zamanda çalışmalarımız tamamlanacak” şeklinde konuştu.

Palancıoğlu, “Buranın AVM, ticaret alanı kadar işlev yükleneceğini söyleyenler olmuştu. Bunlara kesinlikle onur edilmemesi gerekiyor. Filhakika yer belediyemizde değil, Burayı ticaret alanı yapıp satmamız söz konusu birlikte imkânsız. Zira yer hazinededir. Vekillik izni olmadan mamure durumu değiştirilemiyor. Bu benim süresince benden sonrası zarfında makbul. çıktı bura Gültepe Parkı nasılsa yeşil düzlük namına, park alanı kendisine bu bitmeme edecek” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yanlış ise, “Mustafa Başkanımız sayesinde serencam mertebe gündeş bire bir okulu sahip olduk. Emeği sabık herkese teşekkür ederim. Sayın Başkanımız kullanılmamış okulumuzda eksiğimiz varsa tamamladılar. Anlı Şanlı olsun” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: