29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Tokat’ın Turhal ve Yeşilyurt ilçelerinde 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Turhal Yavşan semti bireşimli sahada düzenlenen merasim, tevakki etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende günün valör ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Uca Gökay yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. bünye sene dönümünü kutlamanın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gökay, “Cumhuriyet, milletimizin temas cins imkansızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek üzere inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin peşi sıra elde etmiş olduğu büyük tıpkısı zaferin sonucudur.” dedi.

Törende öğrenciler şiir okuyarak ahali oyunları gösterisi sundu.

Törene Turhal Uray Başkan Vekili Mehmet Atılgan, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Aslan, Cumhuriyet Başsavcısı Aydemir Polat, İlçe Milli Yetişek Müdürü Mehmet Nasip, İlçe Güven Müdürü Kıymetli Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Mualla Soner Bozan, İlçe Müftüsü Ali Erbaş, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri, gelgel müdürleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yeşilyurt

Hükümet Konağı önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Ilçebay Vekili Feyza Yılmayan ile Şehremini Muhsin Yılmaz, halkın ve öğrencilerin bayramını kutlama etti.

Günün valör ve önemimi belirten konuşmaların ardından öğrenciler vasıtasıyla şiirler okunması ve halk müziği dinletisi ile merasim sona erdi.

Share: