29 Ekim kutlamalarında fenalaşan gazi hastaneye kaldırıldı

29 Ekim kutlamalarında fenalaşan gazi hastaneye kaldırıldı

KIRKLARELİ – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü çerçevesinde Kırklareli’nde düzenlenen törenle Kıbrıs Gazisi fenalaştı.

Cumhuriyet’in 99. yılı çerçevesinde benzeri saf etkinlik düzenlendi. İlk olarak Kırklareli Valisi Birol Ekici makamında tebrikleri akseptans etti. Etkinlikler Özgürlük ve Demokratlık Meydanında düzenlenen merasim ile devam etti. Vali Birol Ekici, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu askeri vesile ile vatandaşları selamladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Türkiye Cumhuriyeti Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Teşrinievvel tebrik mesajı okundu.

Günün valör ve önemini tamlayan konuşmayı Vali Birol Ekici yaptı. Ekici konuşmasında “Bugün Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıldönümünü kutluyoruz. Ati sene Cumhuriyetimiz ayrımsız asırı doldurmuş olacak. Bu kurum, hepimizin göğsünü kabartıyor. Bilindiği için; “Cumhuriyetimiz 29 Ilk Teşrin 1923 tarihinde “Hakimiyet lakayıt koşulsuz milletindir.” ifadeleriyle car edilmiştir. Halkımızın Cumhuriyet Bayramı Hümayun Olsun” dedi.

Kıbrıs Gazisi Fenalaştı

29 Ekim kutlamalarında Kıbrıs Gazisi Hasan Ula fenalaştı. Gaziye önceki müdahaleyi merasim alanında bekleyen 112 Müstacel Afiyet ekipleri yaptı. Elan sonradan Gazi Ula 112 Müstacel Keyif ekiplerince Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Tören öğrencilerin türkü okuması, halk oyunları gösterileri ile bitmeme etti. Kutlama programı resmi geçit resmi ile sona erdi.

Share: