20 yaşındaki zinde 14 almanak çağ davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi haset akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kere kenarında ormanlık alanda kimliği belirsiz aynı ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde tempo terasını geçtikten sonraki kırıcı virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 tüvana, ormanlık alanda bir kişiyi başından vurulmuş halde buldu. İhbarın peşi sıra bölgeye gelen esenlik ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tayin etti. Güllabi ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde geniş çaplı tetkik yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle taharri yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Fenomen yerinde naaş üzerinde yapılan evvel incelemede başın dip kısmından sıkılan kurşunun karşı bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında çedik ve üzerinde şort tişört bulunan Uzunay’ın üzerinden önceki ilkin etiket çıkmadı. Ceset, ölü açımı üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilgili olduğu ise ertesi aktarılma mahsus oldu. Cesedin Balkı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilgilendiren olduğu ortaya artık. Uzunay’ın biraz ay önce Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi aracılığıyla alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA DEM DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan bir gün evvel akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bire bir henüz kavrayışsız dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde mevcut babasının 2008 yılında Balkı’nın Patnos ilçesinde eksantrik bir kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken sormaca zaman davası üstüne yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ ZAMAN DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Güven Müdürlükleri ile bitirmiş tarafından eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Dert Patnos’ta maktul adamın yeğeni N.C. eliyle öç kabul etmek amacıyla işlediği belirlendi. Kıya simultane N.C. ile gelişigüzel 2 kişinin henüz olay durumunda olduğu kaydedildi. Kıya takkadak görüngü durumunda olmayan diğer 2 kişinin ise müzaheret ve karyola suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

KOKU DAVASI SORUSUNA “HABERİM NAMEVCUT” CEVABINI VERDİ

5 kaka, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevki sırasında kurnaz degaje düzenlilik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın illet öldürdünüz, nefes davası mı vardı” sorusuna “Haberim namevcut” şeklinde karşılık verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: